Meridia – skuteczne odchudzanie? Efekty, skutki, opinie.

Gdy w 1997 roku na rynku farmaceutycznym pojawiła się Meridia, zastąpiła ona wiele innych suplementów, wykorzystywanych dotychczas. Nie były one już potrzebne, ponieważ nowy lek okazał się znacznie skuteczniejszy, a co za tym idzie, zaczął zbierać mnóstwo zwolenników. Walka z otyłością stała się czymś realnym, użytkownicy Meridii chudli nawet ponad 20 kg w ciągu dwóch miesięcy. Efekty były porażające, a każdy, kto chciał skutecznie schudnąć, chwytał za lek i po niedługim czasie cieszył się spadkiem wagi.
Lek wywołał zachwyt, ale też wiele wątpliwości, jak to się dzieje zawsze w przypadku czegoś, co zbyt dobrze działa. Czym więc była Meridia, jak się ją stosowało i jakie dawała rezultaty? Ten artykuł przybliży Wam ten lek i pozwoli zobaczyć, czy rzeczywiście był tak dobry, jak na początku uważano.

Skład i działanie leku Meridia.

Meridia składa się z chlorowodorku sibutraminy, substancji, odpowiedzialnej za hamowanie apetytu poprzez powodowanie uczucia sytości. Sibutramina zapobiega procesowi wchłaniania noradrenaliny i serotoniny przez komórki nerwowe, zwiększając poziom tych substancji w mózgu. Powoduje to uczucie najedzenia nawet wtedy, gdy spożywa się mniejszą ilość pokarmu.

Działanie leku okazało się być bardzo skuteczne. Meridia zyskała mnóstwo pozytywnych recenzji. Zaobserwowano znaczny spadek wagi aż u 77 % użytkowników Meridii, którzy zachwalali produkt jak tylko mogli. Wydawało się, że nareszcie udało się stworzyć efektywnego wroga przeciw otyłości, co było świetną opcją dla wszystkich osób, które zmagały się z tym problemem.

Opinie użytkowników.

Niedługo po tym, jak Meridia wpłynęła do powszechnej sprzedaży, w internecie pojawiło się mnóstwo zachwalających opinii na jej temat. Ludzie byli zachwyceni błyskawicznymi efektami, polecali Meridię wszystkim, walczącym z otyłością. Użytkownicy leku nie szczędzili wykrzykników i epitetów, opisujących, jaki jest to wspaniały produkt, i jak nareszcie udało im się osiągnąć wymarzoną sylwetkę, dzięki jego stosowaniu.

Meridia była polecana przez lekarzy oraz dietetyków, zrzucanie wagi stało się nagle przyjemnością i dawało doskonałe efekty. Cierpliwość osób otyłych została wynagrodzona, gdyż w końcu udało im się znaleźć coś, co naprawdę działa.

Innowacja na europejskim rynku.

Meridia bardzo szybko stała się nr 1 wśród leków na odchudzanie. Chwalona przez osoby, którym udało się schudnąć, zyskiwała popularność na terenie wielu krajów. Była lekiem wydawanym na receptę, a jej dawkowanie miało być podane przez lekarza. Dostępna w dawkach po 10 mg i 15 mg działała cuda, jeżeli chodzi o zrzucanie tkanki tłuszczowej w błyskawicznym tempie.

Radość osób walczących z otyłością nie trwała jednak długo. Kilka lat po udostępnieniu Meridi do powszechnej sprzedaży, zaczęły pojawiać się głosy sprzeciwu wobec stosowania leku. Zanotowano wiele skutków ubocznych u pacjentów, stosujących Meridię, co doprowadziło do zlecenia szczegółowych badań nad bezpieczeństwem leku.

[zdjęcie]

Wyniki badań i przyczyny wycofania.

Meridia od samego początku nie była zalecana osobom:
・ poniżej 18 i powyżej 65 roku życia
・ kobietom w ciąży i karmiącym
・ chorującym na miażdżycę, chorobę wieńcową, choroby serca, nadczynność tarczycy
・ chorującym psychicznie
・ z niewydolnością nerek i wątroby
・ z anoreksją lub bulimią

Już ta grupa powiększonego ryzyka jest bardzo liczna, okazało się jednak, że lek przynosi wiele skutków ubocznych także u osób, które miały dobre wyniki badań pod każdym względem. Wśród użytkowników leku odnotowano zwiększone występowanie chorób serca, nawet, jeżeli przed jego przyjmowaniem ich układ naczyniowo-sercowy był w normie.
Badania trwały ponad 6 lat i zakończyły się decyzją Komisji ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi o wycofaniu leku z powszechnej sprzedaży.

Główną przyczyną zakazania sprzedaży Meridii było zwiększone ryzyko chorób serca, użytkownicy leku skarżyli się jednak również na bóle głowy, nudności, podwyższone ciśnienie oraz ogólne pogorszenie samopoczucia. Problemem stał się także szybko nawracający efekt jojo, który następował zaraz po odstawieniu leku.

Zastępstwo dla Meridii?

Pojawienie się Meridii wywołało bardzo wiele kontrowersji, a jej wycofanie spotkało się z wielkim sprzeciwem ze strony wielu osób. Ludzie, którym udało się skutecznie schudnąć, stosując lek pozostali nagle bez pomocy, dlatego zaczęli szukać alternatywy. W sprzedaży wciąż było dostępnych wiele innych środków odchudzających, żaden jednak tak skuteczny, jak Meridia. Chcąc pomóc osobom walczącym z otyłością, uzbieraliśmy opinie o innych produktach, które działają podobnie do Meridii, a jednak nie są zagrożone wycofaniem z rynku.

kaplanex

Naszą rekomendację możecie zobaczyć >>Tutaj<<

Kaplanex to środek odchudzający, który zbiera wiele pozytywnych recenzji wśród użytkowników. W przeciwieństwie do zapewniania uczucia sytości, jak to było w przypadku Meridii, Kaplanex stymuluje w organizmie procesy trawienne, przyspiesza przemianę materii oraz ogranicza wchłanianie tłuszczy. Środek ten został uznany przez nas za nr 1, ponieważ zdobył najlepszą ocenę wśród odchudzających się.

Przedstawiamy zalety Kaplanexu, według użytkowników i specjalistów:

・ pozwala na bezpieczne odchudzanie
brak efektu jojo
・ pomaga trawić cukry
・ ogranicza wchłanianie tłuszczów
・ pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej
・ brak skutków ubocznych

Kaplanex został uznany za najlepszą alternatywę dla Meridii, pozwalając stosującym wcześniej lek wycofany ze sprzedaży, na zmianę produktu, przy jednoczesnym utrzymaniu wagi. Kaplanex działa bardzo szybko, efekty stosowania środka widać już po kilku tygodniach. Jego skład jest bezpieczny, dlatego nie powoduje złego samopoczucia i skutków ubocznych. Śmiało można nim zastąpić Meridię.

Sibutramina działała bardzo skutecznie, jednak ostatecznie nie została uznana za substancję bezpieczną. Naukowcy zdecydowali więc, że lepiej wycofać ją ze sprzedaży, nie pozostawili jednak osób chcących walczyć z nadwagą bez niczego. Kaplanex nie zawiera substancji szkodliwych, działa naturalnie, a jednak pomaga efektywnie schudnąć. Czy może zastąpić Meridię? Z pewnością. Sami zobaczcie jak to działa, i nie wahajcie się spróbować czegoś nowego !

Udostępnij
Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.